Logo Liceum 69

Klasa 1B GEOGRAFICZNA (integracyjna)

ikona kompasu

Przedmioty rozszerzone: – geografia, j. angielski

Pierwszy język: j. angielski

Drugi język: j. hiszpański od podstaw

Liczba miejsc: 20

Przedmioty punktowane: j. polski, matematyka, geografia, j. angielski

W klasie 1B, będącej oddziałem integracyjnym, uczy się 20 uczniów, w tym 5 z orzeczeniem  do kształcenia specjalnego. Każdy uczeń z orzeczeniem ma możliwość korzystania z  zajęć rewalidacyjnych i socjoterapeutycznych w wymiarze 120 minut  tygodniowo  oraz zajęć  specjalistycznych w formie: terapii pedagogicznej, zajęć z pedagogiem szkolnym oraz psychologiem szkolnym w zależności od potrzeb.

Celem programu klasy 1B jest propagowanie wiedzy na temat powiązań między środowiskiem przyrodniczym, a żyjącym w nim człowiekiem oraz rozwijanie poczucia tożsamości europejskiej, narodowej i regionalnej.

Ofertę kierujemy do uczniów o rozległych zainteresowaniach geograficznych, zafascynowanych współczesnym światem i jego rozwojem. Przyszli uczniowie będą poznawali elementy statystyki, historii, geografii. Poszerzą wiedzę o przestrzeni geograficznej świata, która pozwoli zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość.

Uczniowie tej klasy będą mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach terenowych na obszarze Kampinoskiego Parku Narodowego, w lekcjach na terenie IMGW oraz  wymianie międzynarodowej w ramach realizowanych projektów . 

Absolwent klasy 1B  może kontynuować naukę na studiach o kierunkach administracyjnych, ekonomicznych, turystycznych czy językowych.

Skip to content