Logo Liceum 69

Teatr Tańca Zawirowania

logo teatru tańca zawirowania

Zespół TEATRU TAŃCA ZAWIROWANIA to doświadczeni artyści, choreografowie i tancerze. Połączenie różnych doświadczeń tancerzy daje ciekawy efekt sceniczny i rozszerza możliwości kreacyjne uprawianego przez nich teatru.

Stałym elementem życia zespołu są wyjazdy zagraniczne: do Berlina, Budapesztu, Odessy, Pragi, Witebska, Madrytu, Bańskiej Bystrzycy, na Kretę i w wiele innych miejsc.

 

Teatr tworzy autorskie spektakle, których zadaniem jest opowiadanie o emocjach przy pomocy ruchu. Ambicją twórców jest tu, aby przy zastosowaniu współczesnych technik tańca powstawały spektakle narracyjne, fabuły opowiadane poprzez taniec. Liderką zespołu jest Elwira Piorun, była solistka Teatru Wielkiego, mająca za sobą karierę także na deskach teatrów niemieckich. Obecnie oprócz bycia tancerką zajmuje się również choreografią i szkoleniem młodych tancerzy. Z teatrem współpracuje reżyser, Włodzimierz Kaczkowski, który pomaga zespołowi wzbogacić warsztat sceniczny o umiejętności aktorskie. Teatr prowadzi także działalność edukacyjną – w AKADEMII TAŃCA ZAWIROWANIA odbywają się stałe zajęcia i warsztaty, których efektem są spektakle wieńczące pracę młodych tancerzy.

AKADEMIA TAŃCA ZAWIROWANIA umożliwia doświadczonym w ruchu uczniom LXIX LO poszerzanie doświadczeń oraz stawianie pierwszych kroków w bogatej dziedzinie tańca dla zupełnych początkujących. Naszymi choreografkami są Dominika Stróżewska oraz Aleksandra Krajewska z Teatru Tańca Zawirowania.

Skip to content